Kodėl verta rinktis sraigtinius pamatus?

Informacija apie sraigtinius pamatus

sraigtinis pamatas

Kas tie sraigtiniai pamatai ir kuo jie tokie ypatingi?

Sraigtinis pamatas, kaip gaminys atlaiko ir 8.5 tonų spaudimo apkrovą ( kaip pvz. 3 metrų ilgio 140 mm skersmens, sienelės storis siekia 5.6 mm sraigtinis pamatas).  Jei statiniui, konstruktyvui yra reikalingas didesnis našumas, tada sraigtinius pamatus galima jungti tarpusavyje su traverso pagalba iš dviejų ar daugiau, kad našumas padidėtu kelis kartus.

Pats sraigtinis pamatas yra gaminamas iš S235 plieno ir yra karštai cinkuotas iš abiejų pusių pagal DIN EN ISO 1461 (tiek išorės, tiek sraigto vidus). Sraigtinio pamato skersmuo siekia ir 140 mm, ilgis gali siekti ir 6-8 metrus, sienelės storis siekia 5.6 mm. Nepertraukiamas spiralės suvirinimas (sertifikuota konstrukcija DIN EN 12699 patvirtinta 07/2015). Atlikti sraigtinio pamato bandymai pagal EURO COD 7 DIN 1054/2010 EA. CE sertifikatas pagal DIN EN 1090 / TÜV Rh.

Pamatas yra požeminė statinio dalis, perimanti antžeminę statinio dalį veikiančius poveikius ir perteikianti juos pagrindui. Būtent tai daro sraigtiniai pamatai. Taigi, tai yra pamatas.

Pagal pamatų polių tipą ir klasifikaciją, sraigtiniai pamatai priskiriami „sraigtiniams poliams“, o poliniai pamatai yra plačiai paplitęs ir kasdien naudojamas sprendimas. Šiuo atveju skirtumas yra tas, kas naudojant sertifikuotus vokiškus sraigtinius pamatus, nereikia naudoti betono, armatūros, nereikia gręžti (iškasinėti) grunto. Sraigtinių pamatų įdiegimo principas yra analogiškas medsraigčiui. Sraigtinis polis įgręžiamas į gruntą veikiant jį 4700 – 15000 Nm sukimo momentu. Įgręžiamas sukimo būdu, o ne įkalamas, kaip kaltiniai poliai. Būtent dėl šio veiksmo sraigtinis pamatas tvirtai įsispraudžia į gruntą, jo neišjudindamas.

Polinių pamatų veikimo principas yra rėmimasis į tvirtesnį gruntą apačioje ir šoninė trintis. Būtent todėl standartiniai betoniniai poliai gilinami daugiau ir daromi storesni, kad a) pasiektų kuo tvirtesnį gruntą; b) dėl didesnio skersmens ir ilgio, turėtų daug didesnį sąlytį su gruntu, o tai reiškia, didesnę trinties jėgą, kurią reikėtų įveikti, polį veikiant statinio svoriui.

Sraigtiniai pamatai, savo ruožtų yra daug pranašesni, nes jiems nereikia remtis galu. Jie turi nepertraukiamą sriegį, kuris įsriegus sukuria daug atramos taškų, per beveik visą pamato ilgį, o ne vieną, kaip standartiniame polyje. Dėl to paties sriegio, norint įstumti sraigtinį pamatą, kad jis sėstų gilyn, reikia labai didelės jėgos, kad įveikti visus atramos taškus ir trinti. Spaudimo atveju, sraigtas nori suktis, kad lįstų gilyn, bet juk viršus yra sujungtas su statiniu, tad suktis jis negali. Vat todėl sraigtinis pamatas gali laikyti dideles apkrovas, pats nebūdamas labai masyvus.

Pažymim, kad nereikėtų maišyti sraigtinių pamatų su propeleriniais pamatais, kur sriegis yra kaip propeleris pamato pradžioje. Sriegiant tokį pamatą, propeleris gilėdamas išmala platų grunto plotą aplink save, taip smarkiai susilpninantis gruntą. Aplinkui nebelieka buvusio tankumo, pamatą veikia šoninės apkrovos ir jis nebegali tvirtai remtis. To nebūna naudojant sraigtinius pamatus su ištisiniu sriegiu. Kitas momentas, verčiant įsriegtą sraigtinį pamatą į šoną, ištisinė spiralė, sukuria papildomą pasipriešinimą, ko nėra polio ar propelerinio sraigto atveju.

Paprastas buitinis pavyzdys – vinis ir medsraigtis. Spaudžiame abu iš viršaus. Kuriam reikės mažesnės jėgos, kad jis sulįstu gilyn? Be abejo viniui, nes jis, kaip standartinis polis, yra lygus, jo šonai lygūs, priešingai nei medsraigčio.

Daugiabučiams sprendimas nepritaikomas, bet karkasiniams namams, pirtims, pavėsinėms, garažams, tvoroms ir panašiai – pats geriausias.

Kalbant apie sraigtinių pamatų įrengimą vandenyje – turbūt pats patikimiausias ir paprasčiausias sprendimas. Lieptai, terasos, net pirtys vandenyje tampa nesudėtingai įgyvendinama realybė.

Sraigtiniai pamatai montuojami visus metus – net ir žiemą. Metų laikas nedaro jokios įtakos sraigtų montavimui.

Atsižvelgus į jūsų projektą, paskaičiuojame reikiamą sraigtinių pamatų kiekį, dydį ir įrengiame per kelias valandas ar dienas.  Sraigtiniai pamtai lengvai ir greitai įsukami į bet kokį gruntą naudojant specialią techniką. Iškarto po montavimo, pamatai tampa paruošti naudojimui. Nereikia nieko laukti, priešingai nei betonuojant.

Dar vienas sraigtinių pamatų privalumas – darbai visiškai nedarko aplinkos. Įrengiant sraigtinius pamatus nereikia nieko kasti, nereikia nieko vežti sunkiasvorėmis mašinomis, o baigus pamatų įrengimą, nereikia tvarkyti technikos ištryptos, iškasinėtos aplinkos.

Be sraigtinių pamatų

Namo, pirties, tvoros, terasos ar kito statinio statymas be sraigtinių pamatų. Gausybė žemės darbų, standartinis pamatų betonavimas, ilgai trunkantis darbas.

pamatu betonavimas namo pamatai
Su sraigtiniais pamatais

Protingas būdas pasistatyti namą, pirtį, terasą ar kitą statinį. Sraigtinių pamatų įrengimas nereikalauja jokių žemės darbų, jokio betono, todėl jums nereikės tvarkyti gerbuvio.

Sraigtinius pamatus galima įrengti ne tik standartiniame grunte, bet ir smėlyje, pajūryje ant kopų, durpėse, vandenyje, ant šlaito.

Susisiekite su mumis

Ar sraigtiniai pamatai saugūs?

Sraigtinio pamato taškinė apkrova gali būti iki 8.5 tonos, o sraigtai (jų dydis ir tipas) parenkami atsižvelgus į norimos statyti konstrukcijos parametrus, todėl sraigtiniai pamatai yra saugūs ir ilgaamžiai.

Ar įšalas neiškilnos pamatų?

Sraigtiniai pamatai Europoje ir pasaulyje yra montuojama jau daugiau nei 20 metų. Nesame girdėję problemų susijusiu su įšalo iškilnotais sraigtais. Tai lyg milžiniški varžtai įsriegiami į žemę parinktuose atramų taškuose. Būtent dėl uniklaus sriegio ir pamato konstrukcijos, bei formos, pamatai stovi tvirtai ir nejuda.

Kodėl sraigtiniai pamatai yra geriau nei betoniniai?

Sraigitnių pamatų montavimo laikas yra daug trumpesnis lyginant su betoniniais pamatais. Standartines terasas susukame per kelias valandas ir iškarto galite surinkinėti medinę dalį. Namui pamatus galima paruošti per 1-2 dienas. Dažnai sraigtiniai pamatai yra pigesnis, optimalesnis ir greitesnis pamatų sprendimas.

Kodėl įšalas neiškilnoja sraigtinių pamatų?

Sraigtiniai pamatai yra tarsi dideli varžtai, kurie įsukami į žemę. Būtent dėl unikalaus sraigto spiralės, kuri leidžia įsukti pamatą, o ne įkalti, dėl kūginės pamato formos ir spiralės tik iki pusės pamato, suteikia pamatams reikiamą stabilumą ir atsparumo įšalui. Pati didžiausia pamatą laikanti jėga sukoncentruota ten, kur ją mažiausia gali paveikti šaltis. Kaip ir medvaržtį iš lentos, taip ir sraigtinį pamtą labai sunku įstumti ar ištraukti iš žemės, jo nesukant.

Ar galima sraigtinius pamatus montuoti į vandenį?

Cinkuoto plieno sraigtiniai pamatai yra idealus sprendimas statiniams virš vandens ar vandenyje dėl savo tvirtumo, ilgaamžiškumo ir nesudėtingo įrengimo.  Kadangi darbai yra atliekami vandenyje, dažnai tokius darbus atliekančiai įmonei tai yra sudėtingas darbas, nes faktiškai  neįmanomas jokios technikos, o dažnai ir medžiagų panaudojimas.  Panaudojus sraigtinius pamatus, tiek pirtelės virš vandens, tiek liepteliai, terasos ar kiti statiniai stovės ilgai ir tvirtai.

Kur galima sumontuoti sraigtinius pamatus?

Sraigtinius pamatus galima montuoti visur, kur jūs paprastai gręžtumėte ir betonuotumėte polius. Taip pat vandenyje. Sraigtiniai pamatai labai puikiai tinka statiniams ant šlaito įrengti.

sraigtiniu pamatu montavimas

Kaip vyksta sraigtinių pamatų montavimas?

Naudojant specialią techniką, sraigtiniai pamatai sugręžiami į žemę. Nereikia nieko kasti, papildomai gręžti ar betonuoti. Prieš pradedant darbus, visada yra gerai atlikti grunto tyrimą. Nerekomenduojama sraigtinių pamatų sukti į piltinį gruntą.

Priklausomai nuo grunto, per darbo diena dviejų žmonių komanda gali sumontuoti nuo 20 iki 60 sraigtų.

Susisiekti dėl montavimo

Kaip turi būti paruošta žemė sraigtinių pamatų įrengimui?

Didelių reikalvimų nėra – tiesiog išmatuoti ir pažymėti pamatų vietas, ką profesionaliai atliks mūsų meistrai. Galima palikti ir augalinį gruntą – nereikia nieko kasti, atskirai gręžti. Sraigtinių pamatų įrengimui nenaudojamas betonas, armatūra. Iškarto po montavimo darbų, galima pradėti konstrukcijos statymą.

Turite daugiau klausimų apie sraigtinius pamatus?

Susisiekite!